URK
Demo Day Innowacji

DEMO DAY innowacji 4.0

Technologie pięciu krakowskich uczelni w jednym miejscu
 
Baner informacyjny wydarzenia

Centra Transferu Technologii pięciu krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego zorganizowały wydarzenie umożliwiające bezpośrednią rozmowę z twórcami wynalazków rozwijanych w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Inkubator Innowacyjności 4.0.
 
Termin wydarzenia: 09.03.2023 r. 
Miejsce wydarzenia: Auditorium Maximum UJ ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków
 
Tematyka prezentowanych technologii była bardzo zróżnicowana: od nowych urządzeń poprzez materiały, żywność funkcjonalną oraz ochronę środowiska naturalnego, aż po nowe terapie i leki. Łączy je to, że wszystkie mają szansę stać się dostępnymi na rynku produktami lub usługami, które odpowiadają na ważne potrzeby i wyzwania dzisiejszych przedsiębiorstw oraz konsumentów.
 
Wykład inauguracyjny na wydarzeniu wygłosił prof. dr hab. Witold  Orłowski, profesor nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska. W przeszłości szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i Rady Gospodarczej Rządu, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej.  Wykładał na licznych uczelniach w Polsce i za granicą. Autor 15 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.
 
W trakcie wydarzenia istniała również możliwość skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z rzecznikami patentowymi z Małopolskiej Izby Rzeczników Patentowych, doradcami podatkowymi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych, którzy podpowiedzieli jak skorzystać z ulg podatkowych na działalność B+R, ekspertami sieci Enterprise Europe Network, którzy wskazali odpowiednie fundusze na dofinansowanie wdrożeń innowacyjnych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami.
 

Zapraszamy do zapoznania się z bazą technologii pięciu krakowskich uczelni na stronie internetowej wydarzenia!

 Pani Rektor, Dyrektor CTT oraz twórcy prezentowanych technologii w Auditorium Maximum

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR
Redaktor strony: lic. Patrycja Witek